Discutii despre orice subiect, Anunturi Gratuite, Vanzari-Cumparari, Auto/Moto, Cafebea Concursuri, Stiri, Chat. Locul unde te poti intalni cu multi prieteni!

Distribuiţi | 

Skoda Fabia 1.2 2006 Sitem AntiFurt

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Crack

Fondator
Crack

Multumiri : 2
Data de inscriere : 24/04/2017
Varsta : 27
Localizare : Filiasi

MesajSubiect: Skoda Fabia 1.2 2006 Sitem AntiFurt   Lun Mai 29, 2017 5:39 pm

Salut de curand am constatat ca masina mea detine un sistem antifurt din fabrica,si cred ca toate modele de fabia din 2004 in sus detin astfel de sistem antifurt.
Cum verificati daca aveti sistem antifurt?
1) Deschideti geamul pasagerului din dreapta fata,inchideti din telecomanda masina apasand 1 data pe butonul de inchidere centralizata
2) Activarea Sistemului AntiFurt se activeaza apasat inca 1 data butonul de inchidere deci in total apasati de 2 ori pe butonul de inchidere
3) Acum trageti de manerul usii din interior pentru "a desface masina" efecuand aceasta metoda usa se va deschide iar alarma va incepe sa urle!
4) Pentru oprirea alarmei apasati 1 data pe butonul de deschidere si alarma va inceta sa mai urle

Pentru cei fara telecomanda cred ca se poate folosii acceasi procedura,doar bagati cheia in usa si o inchideti
1 data,trageti cheia din usa apoi o introduceti iar si invartiti tot catre inchis de 1 data si efectuati procedura de deschidere a usii din interior

Sper sa va fie de folos ,va multumesc!
Sus In jos

Skoda Fabia 1.2 2006 Sitem AntiFurt
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Filiasi-Forum :: Zona Auto :: Tutoriale Auto :: Skoda-
Mergi direct la: